Q & A with the youth — שאלות ותשובות

למה אנחנו מתפללים בשם ישוע? האם חשוב לשים את התפילה בצירוף ״שם ישוע״?
כאשר אנחנו מתפללים בשם ישוע אנחנו צריכים להבין שקודם כל הגישה שלנו לאב היא דרך ישוע ומה שהוא עשה עבורנו על הצלב. כשאנחנו אומרים ״בשם ישוע״ בסוף תפילה אנחנו בעצם משתמשים בסמכות שניתנה לנו לגשת לאב דרך ישוע. נאמר לנו ביוחנן טז׳ פס׳ 23:

״ביום ההוא לא תשאלוני דבר. אמן אמן אני אומר לכם, כל מה שתבקשו מאת האב בשמי ינתן לכם״.

ישוע בעצם אומר שכל דבר שנבקש בשם שלו ינתן לנו. יש מצבים שבהם אנשים לא אומרים בסוף תפילה בשם ישוע כאשר אנשים שוכחים או לדוגמא כאשר מישהו בא בהודיה ולא בבקשה לאלוהים. אלוהים עדיין שומע את התפילה למרות שלא נאמר בסוף בשם ישוע וזאת מכיוון שאם אותו בנאדם יודע שהגישה שלו לאב היא דרך ישוע ומאמין בליבו במה שישוע עשה עבורו אז ניתנת לו הזכות לבוא בבקשה הודיה או כל דבר אחר.

 אני יודעת שאלוהים אוהב אותי אבל אני לא מצליחה להיפתר משנאה עצמית שיש בי. איך אני מצליחה להתרכז במה שאלוהים חושב עליי מאשר ברגשות שלי?
שנאה עצמית היא בעצם חוסר שביעות רצון מעצמך שיכול להביא לאשמה וכעס כלפיך וכלפי אלוהים. שנאה עצמית נובעת כתוצאה מהשוואה—השוואה למדיה, לחברים או לכל דבר שבעצם גורם לנו לחשוב שאנחנו לא מספיקים.
     עלינו לבחור במה שאלוהים אומר אלינו ולהכריז את דברו—כלומר, עלינו להכיר את אלוהים ואת דברו כדי לדעת מה הוא חושב. זה לא קסם זה תהליך של התחדשות רוחנית בעזרת רוח הקודש, תהליך של להפסיק לחשוב כמו שאנחנו רגילים ולהתחיל דפוס חדש שתואם את מידות האדון (אפסים ד׳ 22-25, רומים יב׳ 2).
     ישנו גם צורך של חזרה בתשובה. שנאה עצמית זה חטא לכל דבר. אנחנו חושבים שאנחנו יודעים יותר טוב מהאדון ובעצם שונאים את היצירה שלו שזה כל אחד מאיתנו.

אני יודעת שאלוהים קורא לי לתת דברים מסויימים בחיי אליו אבל לא יודעת איך עושים את זה פרקטית. מה זה אומר לתת לאלוהים משהו?
מה זה אומר בכלל להקדיש משהו לאלוהים? קודם כל זה אומר לשחרר משהו שאנחנו מחזיקים בו—צורת מחשבה, התנהגות, הרגלים, דיבור וכדומה. אלוהים רוצה להיות מלך בחיים שלנו וזה אומר שהוא רוצה את השליטה. הוא רוצה שנפעל ונחשוב כמוהו והוא נתן לנו את רוח הקודש כדי שהשינוי הזה בכלל יקרה (רומים י״ב 1-3). אז איך עושים את זה? רוח אלוהים עושה את השינוי בנו.
     צריך להכיר בזה שאנחנו לא יכולים לרצות את אלוהים בלי אלוהים. זהו צעד חשוב שעוזר לנו לשחרר את הדברים שאנחנו נאבקים בהם לאלוהים.
     חשוב גם לקרוא לדברים בשמם: אם אנחנו מכורים למשהו, לקרוא לזה התמכרות; אם אנחנו רודפים אחרי משהו שאנחנו רוצים, לקרוא לזה תאווה. זה חשוב להיות מודע ולהבין את החולשות שלך ואז לתת את זה לאלוהים.
     בתפילה אנחנו מכריזים ניצחון על מה שאנחנו מתמודדים איתו  ואנחנו נותנים לאלוהים שליטה. אנחנו מצהירים על ההחלטה שלנו לתת לו את העול הזה שאנחנו מתמודדים איתו. משם אנחנו מגיעים להחלטה אנחנו נעשה את הטוב ביותר שלנו לעמוד בפיתויים ונמשיך לבקש את עזרתו של אלוהים להתמודד עם הדברים האלה. מדובר בעצם בתהליך של שחרור.
     צריך גם לדעת לחתוך אם יש משהו שמכשיל אותנו לעקור את זה מהחיים שלנו לדוגמא אם זה חברים או כל דבר אחר. יעזור גם לחלוק את המצב עם מישהו מאמין שסומכים עליו שיחזק אותך ויתפלל עבורך.

Why do we pray in the name of Yeshua? Do prayers need to end with “…in Yeshua’s name”?
To answer this question, we need to understand that our only access to the Father is through the Son and through what Yeshua has done for us in his death and resurrection. We say “…in the name of Yeshua”  to declare the authority by which we pray. John 16:23 says:

“…Amen, amen, I say to you, if you ask the Father for anything in my name, He will give it to you.”

Yeshua basically says that everything we ask in his name will be given to us. Sometimes we may forget to declare this in our prayers and sometimes declaring the authority of Yeshua is unnecessary because we are simply coming before God in thanksgiving. God still hear’s our prayers regardless of how we end the prayer so long as we are approaching Him by way of His son, receiving by faith what Yeshua has accomplished on our behalf.

I know that God loves me, but I struggle with self-hatred. How can I begin to look at myself through God’s eyes rather than looking at myself based on my own perspective?
When you lack an appreciation for yourself, it is all too easy become your own worst enemy and to get angry at yourself and God. When you compare yourself to others in the media or to friends, you may feel as though you don’t measure up.
     We must instead choose to declare what God has said of us in His Word. In order to do that, we must first know His Word. We can’t just look at Scriptures and magically feel better though. We need the guidance of the Holy Spirit to renew our minds so that we begin to see from God’s perspective (Ephesians 4:22–25, Romans 12:2).
     We must also repent of our self-hatred. Hate for self is hate for that which God has created. When we make ourselves the judge of creation, we are in rebellion against God Himself.

I know that God calls me to give up worry and to trust Him, but don’t really know how to make that happen. What do I do?
In order to understand what it means to trust God to take care of the things that worry us, we must first give up any habits such as thoughts or behaviors that contribute to the worries. God desires to be our King and that means that we need to give Him the control. We need His Holy Spirit to help us to give our cares to God and to begin to see from His perspective (Romans 12:1–3).
     We must recognize that it is impossible to please God without the help of God. Casting our cares on Him is easy when we know that He is our only hope.
     We must also call it like it is. If we have an addiction or desire that is not of God, we need to recognize that so that we will invite God to help us to overcome our weaknesses and to place them in God’s hands.
     In prayer, we declare the victory that we have in Yeshua, and we accept God’s leadership in our life. We declare our resolve to give him every burden in our life. From there we commit to doing our best to stand strong in the face of deception and to continue with God’s help to let go of all worry in our life. This is a process that we commit to in which we are truly set free by God.
     We must also know how to cut off those things in our life that are a stumbling block to us, to cut out those things or friends that undermine truly trusting God. As we get rid of the stumbling blocks in our life, we should also seek out godly fellowship—people who will pray for us and carry our burdens with us.

Share this Post