אפסים ד׳ 25 – ה׳ 6

Click here to read this blog post in English!
רוצה לקרוא את הפוסטים האחרונים בבלוג של נריה? תקראו כאן!

האגרת של שאול מתחילה בטיעון תיאולוגי, באמת מסויימת וכתוצאה מכך הצעדים הפרקטיים שנובעים מאותה אמת. אותו עניין בקטע של היום! חיים חדשים! על כן — מתבסס לפי הקטע הקודם. השינוי האמיתי מצריך 2 דברים:

 1. פשיטת האדם הישן.
 2. ללבוש את האדם החדש.

עלינו לשים לב שאנחנו באמת בוחרים ללבוש את האדם החדש בכל רגע. אי אפשר להפסיק משהו בלי להתמלא במשהו חדש. יש וואקום שצריך להתמלא. כאנשים מאמינים השינוי צריך להגיע. עלינו לפשוט את האדם הישן וללבוש את החדש, יש פרי לאמונה שלנו. המאפיינים של החיים החדשים הם:

 1. ״הסירו את השקר ודברו אמת״ (ד׳ 25) — שקר זה דבר רע ויש גורל לשקרנים (התגלות י״א 8). את השקר צריך לעקור ולהוציא החוצה כדי שנוכל לדבר אמת. שקר — להתעלם, להעלים עין, לתת לאנשים לחשוב משהו שהוא לא נכון.
 2. החליפו כעס שאין בו צדקה בכעס צודק, טהור וראוי (ד׳ 26–27) — כעס זה לאו דווקא משהו רע, הוא צריך לבוא מהסיבה הנכונה למען מטרה. יש כעס אנושי והוא להתרגז סתם ״כעס אדם לא יפעל צדקת אלוהים״. בכעס שלנו אין צדק צריך להיות לנו קנאה וכעס על דברים של אלוהים דברים שקורים והם לא תואמים את אלוהים.
 3. ״הגונב אל יוסיף לגנוב״ (ד׳ 28) — לא לקחת אלא לתת. לגנוב זה לאו דווקא לקחת מהסופר משהו שהוא לא שלך ולא לשלם. לגנוב זה יכול להיות גם להעתיק ולקבל ציון שלא מגיע לך, לקחת כבוד שלא מגיע לי.
 4. אל תאמרו דברים פוגעים אלא דברים שבונים (ד׳ 29) — לא לנבל כלומר לא לגרום לאחרים לנבול, ליפול כמו פרח. למילים שלנו יש השפעה למילים שאנחנו אומרים. ולמה שאומרים לנו עלינו לחשוב לפני שאנחנו מדברים? האם מה שאנחנו אומרים מוריד את הבן אדם שלפנינו או מרים.
 5. ״רחמו וסלחו כי רוחמתם ונסלחתם״ (ד׳ 32) — המידה שקיבלנו זה המידה שאנחנו צריכים לתת כמו המשיח.
 6. ״התהלכו באהבה״ (ה׳ 1–2) — כבנים של אלוהים יש לנו דרישות, ציפיות. כבן צריך להתנהג בצורה מסויימת.

איך זה טוב שאני בן של אלוהים? אני אף פעם לא לבד. יש לי אבא טוב ואין רגע שאנחנו צריכים לפחד כי יש לנו 100 אחוז ביטחון ואהבה ללא תנאי.

 • אנחנו בנים אהובים – יש תפקיד וסטנדרט.
 • להתהלך באהבה, בהוקרה וברצון… ישוע הקריב את עצמו מרצון בתור מנחה שמעלה ריח ניחוח.

זה תהליך: פשיטה, לבישה , הסרה של העבר, והתהלכות באהבה לפי הסטנדרט של אלוהים.

 1. מי שנושע צריך להשתנות.
 2. מי שנושע בוחר לחיות את חייו בצורה חדשה.
 3. מי שנושע הולך בדרכי אלוהים כבן אהוב כמי שנותן באהבה וברצון.

Share this Post