עקרונות האמונה

מלכות השמיים — מלכות השמיים, זה המצב ההתחלתי שלנו בעצם וזה התחלת כל הסיפור שיש בה מלך טוב שאוהב ודואג ומספק הכל לנתינים שלו ומסתכל עליהם באופן שווה לגמרי, וזה בעצם התוצר הסופי של האמונה שלנו. חשוב מאוד לזכור את זה כי בדרך כלל אנחנו שוכחים.

אלוהים וישוע הבן — מי הוא המלך? איך אפשר שאלוהים אחד הוא שילוש קדוש? הכתוב לנו בדברים ו׳ 4 מדגיש לנו שאלוהים אחד הוא: ״שמע ישראל יהוה אלהינו יהוה אחד״. בכותבים מצויין לנו הרבה פעמים את המילה אחד. לדוגמה: ״ויהי ערב ויהי בוקר יום אחד״ / ״על כן יעזוב איש את אביו ואת אמו ודבק באשתו והיו לבשר אחד״. בעצם המלך שלנו הוא אחד, אך בגלל שהוא כל כך חזק והכל יכול הוא יכול להגיע אלינו דרך שלוש ישויות שונות אך בו בזמן להיות אלוהים אחד. באיזה דרכים אלוהים נגלה לבני האדם? האב, הבן ורוח הקודש.

בואו נפתח ברומים י׳ 9–10 וברומים ג׳ 25. ניתן לראות בפסוקים אלו שהאמונה בישוע היא חלק בלתי נפרד מהאמונה באלוהים. זה ממש המסר העיקרי של הבשורה. אני בטוח שכולם די יודעים את זה, אך כמו שאנחנו כל כך בטוחים באמיתות של ישוע ככה צריכה להיות לנו אמיתות גם ברוח הקודש.

לפני שנדבר טיפה על התכונות של רוח הקודש נבסס את זה שרוח הקודש היא חלק מאלוהים. תקראו את מעשי השליחים ה׳ 3–4. מה כיפא עושה פה? כיפא בעצם משווה את רוח הקודש לאלוהים. עוד פעם עלינו להבין שרוח הקודש זה חלק בלתי נפרד מאלוהים אחד שיש לנו.

יש לנו גם אזהרה שנאמרת על רוח הקודש, נכון? מתי י״ב 31–33 מחזק את הנקודה שפשוט לאלוהים יש את כל הכוח. פסוק זה גם מראה לנו כמה הוא אומר לנו שהוא יסלח על כל כך הרבה דברים, אבל יש לנו עדיין חוקים מאוד ברורים.

תקראו את השנייה לכיפא א׳ 20–21. מה אנחנו מבינים? שבעצם רוח הקודש הובילה בכל אלה שכתבו את כל הנבואות. לא הייתה נבואה אחת שבאה מפרשנות אישית אלא רק רוח הקודש הניעה אותם. בעצם רוח הקודש זה העוד, היכולות העל-טבעיות של אלוהים לדבר עם בני אדם (ספציפית כאן לנביאים). תקראו את הראשונה אל הקורינתים ו׳ 19–20. מה אנחנו לומדים מכאן? שאנחנו בעצם היכל אלוהים ושרוח הקודש שוכנת בנו. איזה זכות!! למה זכות עברנו? כי לא מגיע לנו.

חוטאים אנחנו — למה לא מגיע לנו כי כולנו חוטאים. בעצם כולנו נולדים עם זה, אין לאף אחד את היכולת לשנות זאת מלבד אלוהים. אין לנו דרך אחרת.

מה ישוע אומר לנו בסוף הדרשה על ההר במתי ז׳ 13–14? איך אנחנו מצליחים ללכת בדרך הזאת? מה עלינו לעשות? אנחנו צריכים לחזור בתשובה. (ראו גם: מעשי השליחים י״ז 30, מתי כ״ו 28)

אנחנו צריכים להיות שגרירים של המשיח בעולם — עלינו להפיץ את האור שלו, להיות בקשר קרוב ואישי איתו לא רק מתי שאנחנו צריכים אותו. הוא אמור להיות החבר הכי קרוב שלנו ושנפנה לו בכל עניין, כל כאב, כל פחד, כל דאגה. תחשבו שנייה על החבר הכי קרוב שלכם כאן בעולם. לכולם יש מישהו בראש. נגיד שהחבר הזה היה כל הזמן רק מבקש מכם דברים. לא מעניין אותו מה עובר עליכם או מי אתם, הוא רק דואג לעצמו. עם חבר כזה נשארים בקשר? לא, אבל אלוהים שלנו הוא כל כך טוב שהוא פשוט סולח לנו כל פעם מחדש ואנחנו רק צריכים לבוא ולבקש סליחה ולרצות ליישם את דברו בחיים שלנו.

אני אסיים עם פסוק זה: ״דַּרְכּוֹ קִבַּלְנוּ חֶסֶד וּשְׁלִיחוּת לְהָבִיא לִידֵי צִיּוּת שֶׁבָּאֱמוּנָה בְּכָל הָאֻמּוֹת לְמַעַן שְׁמוֹ״ (רומים א׳ 5).

Share this Post