דבר אלוהים

״הֵן כָּל-הַבָּשָׂר חָצִיר וְכָל-חַסְדּוֹ כְּצִיץ הַשָּׂדֶה. יָבֵשׁ חָצִיר, נָבֵל צִיץ וּדְבַר-אֱלֹהֵינוּ יָקוּם לְעוֹלָם״ — הראשונה לכיפא א׳ 24–25

שנים, חודשים, שבועות וימים יחלפו. דורות יבואו וילכו. אבל דבר אלוהים קיים לעד. הוא חי, פועל וחד גם היום וגם מחר!

כמה עובדות על דבר אלוהים:

  • דבר אלוהים בורא ויוצר. לפי תיאור הבריאה דברים נבראו כשאלוהים אמר את דברו. (בראשית א׳ 3–4, 6–7, 9)
  • לדבר אלוהים יש את הכוח להעניק חיים חדשים ולגלות אותם. שאול מעיד שאנחנו נולדנו מחדש בדבר אלוהים החי וקיים (יעקב א׳ 18)
  • דבר אלוהים הוא אמצעי שדרכו אלוהים מעניק למאמין כוח התגלות וחסד לגדול באמונה ולהתמסר לאלוהים. (הראשונה לכיפא ב׳ 22)
  • דבר אלוהים הוא ״חרב הרוח״ שניתנת לנו כדי לעמוד נגד נכלולי השטן ונגד מבצרים ומחשבות שיש לנו נגד עצמנו. (אפסים ו׳ 17, השנייה אל הקורינתים י׳ 5)

דבר אלוהים משקף לנו את הסמכות שאלוהים הפקיד בידניו כנציגיו כאן בארץ.

איך זה פוגש אותנו כילדים של אלוהים?
אפשר לראות את דבר אלוהים בתור משקפיים שדרכם אנחנו אמורים לראות המציאות. דבר אלוהים משקף לנו את האמת על עצמנו, הזהות שלנו, משפחה, חברים, חטאים.

יש את המציאות שהעולם משקף ויש את המציאות שדבר אלוהים משקף. העולם מייצר לנו מלא מצבים ובהם אנחנו כביכול מפסידים בעוד שרשום בכתובים שאנחנו למעשה יותר ממנצחים! המצב הנתון מראה לנו את החולשה שלנו ואז דבר אלוהים בא ואומר שזה בסדר להיות חלש הגבורה שלי משלימה את החוסר בעזרת החסד.

אנשים לא תמיד קוראים בדבר אלוהים ולכן אין להם את המשקפיים הנכונים שמשקפים את האמת וכתוצאה מזה הראייה שלהם מטושטשת. פתאום, קו ההפרדה בין חטא ובין צדק מאוד קשה לראות. לאלה שקוראים וחיים לפי דבר אלוהים, אי אפשר להשתמש בלשון גם לקלל וגם לברך (יעקב ג׳ 8–10) או ללכת לקהילה כהמלצה ולא כדרך חיים. אנחנו היורשים של המשיח וכשאחרים מסתכלים עלינו הם אמורים לראות את המשיח.

דבר אלוהים אמור לבוא לידי ביטוי בחיים שלנו באופן פרקטי. חשוב להבין לפני שאלוהים שופט הוא אבא שמגן ומלמד ומוכיח. הוא יודע מה הכי טוב עבורנו הוא היוצר שלנו!

נגיד שיש צורך להרכיב משהו ולא כל כך מובן מאליו איך כדאי להרכיב את המוצר. זה יכול להיות ארון או כל דבר מסובך אחר שעולה כרעיון לראש. מה אני עושה כדי לדעת איך להרכיב את המוצר? אני מחפש הוראות. מי כתב את ההוראות? היצרן. למה אנחנו הולכים להוראות שכתב היצרן? כי הוא זה שיצר את המוצר ומכיר אותו הכי טוב!

איך זה רלוונטי אלינו? אלוהים הוא זה שברא אותנו. הוא היצרן , אנחנו המוצר, אנחנו צריכים לדעת איך להתנהל עם עצמנו עם הסביבה ולכן אלוהים, בתור הבורא, נתן לנו את ההוראות הכי שימושיות ומהימנות בדבר אלוהים.

Share this Post