הקץ קרב

הקץ קרב

פטר”א ד’:7-11

מה היית חושב או מרגיש אם היו אומרים לך שנותרו עוד 100 שנים עד לחזרת המשיח? ומה אם היה נודע לך שנותרו לך עוד 58 ימים לחיות, מה הייתה מרגיש? חושב? עושה?

כיפא פותח את הקטע הזה באמירה מאוד חזקה: “קץ הכל קרב”. הוא קורא לתלמידים להתרכז בדברים החשובים, בעיקר ולא בתפל. הזמן שלנו כאן, עליי אדמות, קצוב ועלינו להביט ולהתמקד במה שחשוב באמת כי הקץ קרב.

בתסל”א ה’:1-2- שאול אומר לנו שיום אדוני יבוא כגנב בלילה. וכאן כיפא קורא לנו להיות מפוקחים, מרוכזים, ערניים ומוכנים בכל עת, מפני שלא ניתן לדעת מתי יגיע הקץ והמשיח ישוב. ישנם עיתים ומועדים שאלוהים האב קבע, ואלו לבטח יגיעו. עלינו להיות ערים לקולו של רוח הקודש ולהשקיע את זמננו בתפילה והפגעה כדי שנחזיק מעמד עד הקץ.

אחד הדברים הראשונים שכיפא קורא לנו להתמקד בו הוא אהבה. כיפא קורא לנו להתמקד באהבה מפני שאין זמן לריבים ולוויכוחים ומפני שאהבה תכסה על הכל. דרך האהבה של אלוהים אנחנו מסוגלים לסלוח ובכך מסוגלים להשאר מפוקחים על מה שבאמת חשוב.

בנוסף, אנחנו קוראים בפסוקים 10,11 שהדבר השני שעלינו להתמקד בו הוא שימוש במתנות השונות שאלוהים נתן לנו בחסדו. כל אחד נולד עם תכונות ויכולות שונים וכיפא מזכיר לנו שאלוהים נתן לנו מתנות אלו כדי שנחיה בהם. הקץ קרב. האם אנחנו רוצים להראות מול אלוהים ללא כל פרי ורווח מהמתנות שנתן לנו? האם אנחנו חפצים לשמוע אותו אומר לנו “עבד טוב ונאמן יפה עשית!”?

אנחנו נקראים להיות סוכנים נאמנים על מה שאלוהים נתן לנו. אל לנו לחכות ליום המחר, עלינו לפעול היום ולחיות במתנות השונות שאלוהים נתן לנו. הכל שייך לאלוהים והוא בחסדו בוחר להפקיד אותנו על כל מיני דברים גם בחיים האלו וגם במלכות השמים. לכל אחד מאיתנו יש מטרה וקריאה, עלינו להודות לו על כך ולחיות את חיינו על פי הקריאה זו בעזרת המתנות השונות שיש לנו.

קץ הכל קרב. האם אתה מוכן? האם אתה משתמש במתנות שהופקדו בידיך?

Share this Post